Psy, Starostlivosť o psa

Darčeky pre psov: Čím špeciálnym potešíte svojho miláčika na Vianoce?

darceky pre psov

Dávať alebo nedávať darčeky na Vianoce aj psíkom? My, ako dlhoroční psíčkari, jednoznačne patríme do tímu #DarčekyAjZvieratkám. Aj pes totiž dokáže rozoznať, že Vianoce sú špeciálne obdobie. Zväčša je celá rodina doma, trávi spolu s ním viac času a občas sa mu ujde aj nejakej netradičnej dobrôtky zo stola.

Za jeho vernosť, priateľstvo a úsmev, ktorý vám na perách dokáže každý deň vyčariť, si určite aj on zaslúži pod stromček niečo špeciálne. My sme pre vás teraz pripravili výber toho najlepšieho, z čoho sa váš chlpáč zaručene poteší. Medzi produktami v riadku si môžete posúvať šípkami, na mobile stačí swipnuť (posunúť prstom vpravo či vľavo). Pozrite sa, aké darčeky pre vás a vašich miláčikov máme:

Darčeky pre zábavu na každý deň

Aj keď si možno myslíte, že zo zvieracieho sortimentu už poznáte všetko, nasledujúci zoznam váš môže prekvapiť. Vybrali sme menej známe hračky a potreby, ktoré vášho psíka zabavia a potešia:

  • Hračkárska kosť Kong – na prvý pohľad obyčajná gumená hračka, ktorá však v sebe ukrýva miesto pre pamlsok. Psík sa teda bude s kosťou môcť hrať, ale zároveň si pochutnať aj na pamlsku.
  • Lízacie podložky či misky proti hltaniu – tieto pomôcky slúžia predovšetkým na to, aby spomalili kŕmenie psíka. Sú určené najmä pre tie psy, ktoré žerú príliš rýchlo. Ide však aj o pomôcku, pri ktorej sa pes zabaví, pretože sa musí viac namáhať a snažiť. Keď mu na ne naservírujete nejakú špeciálnu dobrotu, určite ihneď zavrtí chvostíkom.
  • Hádzač na loptičky – toto je síce pomôcka skôr pre vás, no poteší sa z nej najmä psík. Ide doslova o „hádzač“, ktorý vám umožní bez väčšej námahy zahodiť loptičku ďalej, ako je bežné. Ideálny darček v prípade, že váš pes rád behá, ale vy nemáte v ruke dostatočný švih.
  • Loptičky Kong Squeezz – loptičky, ktoré majú nepredvídateľný, doslova až divoký odskok. Psy sa za nimi veľmi radi naháňajú.
  • Vyčesávacia masážna rukavica – ak sa váš psík rád necháva škrabkať, túto rukavicu si zamiluje. Má na sebe drôtiky zakončené guličkami, ktoré dlhú srsť nielenže dobre vyčešú, ale navyše premasírujú a prekrvia pokožku. Stimulujú krvný obeh a na psa pôsobia príjemne a uvoľňujúco.
  • Protišmykové ponožky – býva váš psík vo vnútri, no na podlahe či dlažbe sa mu šmýkajú labky? Na zimu nie je nič lepšie, ako protišmykové ponožky. Sú praktické a psík v nich vyzerá neskutočne rozkošne.

Obrovská kosť pre psíka

Ktorý psík by nechcel kostičku? U psíkov našich zákazníkov sú obľúbené tieto veľké a odolné bravčové a hovädzie kosti, ktoré plnia funkciu bežného pamlsku (pozor, nejde o kompletné krmivo). Pes si kosť bude obhryzovať, môže si ju dokonca zahrabať alebo sa hrať tak, že si ju pred vami skrýva. V závislosti od jeho apetítu a kvality zubov mu môže jedna kosť vydržať od niekoľkých dní do niekoľkých týždňov. Tento darček teda do bodky spĺňa heslo: Za málo peňazí veľa muziky.

Chutné mokré krmivo

Väčšina ľudí kŕmi počas roka svojich miláčikov suchým krmivom. Granule sú zväčša finančne výhodnejšie, pričom psovi poskytnú vyvážený podiel živín. Čo by ste však povedali na vianočnú zmenu a psíkovi miesto granúl pripravili pochúťku v podobe konzervy, paštéty či salámky?

Nielenže si pochutí, no zažije aj iný pocit z kŕmenia. Šťavnaté konzervy či vláčna paštéta sú mňamky, ktoré mu poskytnú živiny a potešia ho skvelou chuťou. Ak navyše tieto dobroty naservírujete napríklad na vyššie spomenutú lízaciu podložku, prípadne kúsky salámy použijete ako odmenu pri splnení povelov, bude mať psík z týchto darčekov skutočný zážitok.

Vybrať pár produktov je nemožné. Pozrite si celú našu ponuku chutných konzerv a vyberte si také, ktoré vášmu miláčikovi bude chutiť najviac. V ponuke máme aj výhodné množstevné balenia.

Teplý peliešok

Obžutý, zachlpený či dokonca roztrhaný – tak väčšinou vyzerajú staršie psie peliešky. Aj keď sa nám môže zdať, že to psíkom vyhovuje, určite neodmietnu nový, mäkký a príjemný pelech, v ktorom si oddýchnu a načerpajú silu na ďalšiu hru. Pozrite si niektoré z pelechov, ktoré máme skladom.

Pamlsky s pridanou hodnotou

Áno, znovu sme pri jedle. Čo by však mohlo vášho štvornohého miláčika potešiť viac, ako niečo dobré pod zub? V tomto prípade však pre vás máme tipy na pamlsky s „pridanou hodnotu“. Aké to sú? No predsa také, ktoré pozitívne vplývajú na zdravie vášho miláčika.

Veľmi obľúbené sú napríklad mäkké Geloren žuvacie tablety, ktoré obsahujú kyselinu hyaluronovú, chondroitín sulfát, hydrolyzovaný kolagén a želatínu, vďaka čomu vyživujú a ochraňujú kĺby, väzy a šľachy. Sú vhodné aj ako prevencia pred poškodením kĺbov. Psy ich doslova milujú, pretože sú mäkučké a chutnučké. Medzi ďalšie pamlsky podporujúce mobilitu a zdravie kĺbov patria:

Ďalšie veľmi vyhľadávané sú dentálne pamlsky. Udržujú zdravú ústnu dutinu a chrup, môžu tiež pomôcť pri zápachu z papuľky.

Medzi pamlsky s pridanou hodnotou patria napríklad aj tie s obsahom látok prispievajúcich k silnej imunite, krásnej srsti alebo lepšej mozgovej funkcii. Mlsnými psími jazýčkami sú overené napríklad tieto:

Spoločný výlet so psíkom

Ničím svojho psíka nepotešíte viac, ako keď mu venujete svoj čas a pozornosť. Či už sa spolu s novou hračkou vydáte len na dvor či za panelák, alebo ho zoberiete vyblázniť sa niekde do prírody, jeho veselý pohľad a radosť z hry vám naznačia, že práve toto je ten najkrajší darček. Tak ako u ľudí, aj u psíkov totiž platí, že práve váš čas, pozornosť a láska sú to najkrajšie, čo môžete darovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *