Psy, Starostlivosť o psa, Zdravie psa

Hypoalergénne pamlsky pre psov: Potešte aj toho psíka, ktorý trpí alergiou

hypoalergenne pamlsky pre psov

Niektorí psíci majú problém stráviť bežnú potravu. Väčšina týchto psov trpí chorobou nazývanou potravinová alergia. Tento typ alergie ich vie nepríjemne potrápiť, je však ľahko liečiteľný a upravením stravy môže úplne vymiznúť.

Ak ste zistili, že váš chlpáč trpí alergiou a začali ste ho kŕmiť hypoalergénnym krmivom, dávajte tiež pozor na zloženie podávaných pamlskov a maškŕt. Jedna pochúťka sa nemusí zdať ako veľká vec, ale aj toto menšie sústo môže obsahovať alergén, a tým vyvolať nepríjemné tráviace problémy a bolesti. Nezabúdajte preto, že do hypoalergénnej stravy pre psov patria aj maškrty, pamlsky a iné dobroty.

Ako zistíte, že má psík potravinovú alergiu?

Potravinová alergia je prehnaná reakcia imunitného systému na normálnu zložku potravy. U psov sa vo všeobecnosti objavuje vo veľmi mladom veku, a to už do 1 roka. Častými príznakmi je nadmerné škrabanie, suchá koža, lupiny, hnačka, vracanie, nadúvanie a strata chuti do jedla.

Najspoľahlivejším spôsobom, ako alergiu diagnostikovať, je kŕmenie psíka odlišnou stravou na akú bol zvyknutý. Najdôležitejšie ale je, aby strava obsahovala jeden zdroj rastlinných alebo živočíšnych bielkovín. Uistite sa, že je v krmive bielkovina, ktorú v minulosti ešte nemohol skúsiť.

Váš veterinár vám potvrdí, že krvné testy pre zistenie alergie u psov nie sú veľmi presné. Je teda potrebné začať s eliminačnou diétou a nájsť potravinového vinníka. Ak máte podozrenie, že váš chlpáč trpí potravinovou alergiou, porozprávajte sa s vaším veterinárom. Uistíte sa tak, že chorobu psíka budete správne diagnostikovať a následne liečiť.

hypoalergenne pamlsky pre psikov

Viete, aký je rozdiel medzi intoleranciou a alergiou? Alergiu môže mať pes už od narodenia. Intolerancia je ale niečo, čo sa u psa vyvíja s vekom na určité zložky v potrave.

Dá sa potravinová alergia vyliečiť?

Na potravinovú alergiu zatiaľ žiaden liek neexistuje. Jediná účinná liečba je vyhýbanie sa všetkým potravinám, ktoré ju spôsobujú. Hypoalergénna strava tak bude sprevádzať vášho domáceho miláčika po celý život. V dnešnej dobe je však na trhu veľa psích krmív, ktoré sú špeciálne pripravované. Psi, ktorí trpia potravinovou alergiou, sú viac ohrození aj na vznik ďalších typov alergie. Je potrebné ich odlišné správanie dlhodobo sledovať, a tak predísť nepríjemným dlhodobým bolestiam.

Ako by sme definovali hypoalergénne krmivo?

Hypoalergénne krmivo je vyrábané pre psíkov, ktorí majú citlivé trávenie. Táto strava pre psov neobsahuje alergény a je vyrábaná z jedného zdroja bielkovín. Medzi diétne druhy mäsa patrí jahňacie, rybacie, králičie či jelenie mäso. Medzi známe alergény, ktoré by sa v kvalitnom hypoalergénnom krmive nemali nachádzať, patria:

 • kuracie mäso
 • hovädzie mäso
 • bravčové mäso
 • sója
 • jačmeň
 • mliečne produkty
 • pšenica
 • kukurica
hypoalergenne pamlsky

Ako teda vybrať hypoalergénne pamlsky pre psíka?

Aj keď je žalúdok každého psa iný. Sú určité pravidlá, podľa ktorých sa môžete pri vyberaní hypoalergénneho pamlsku riadiť:

 • Dbajte na to, aby bolo v zložení pamlsku čo najmenej ingrediencií.
 • Pamlsky sú vyrábané z rôznych živočíšnych bielkovín. Ponúknite teda vášmu chlpáčovi iný druh maškrty, ktorý viete, že nikdy predtým neskúsil.
 • Kvalitné maškrty poznáte aj vďaka tomu, že na obale nenájdete žiadne umelé prísady, ktoré často dotvárajú farbu a chuť výrobku.
 • Vyhnite sa pamlskom obsahujúcim bežné alergény, ako sú napríklad: kuracie a bravčové mäso, obilniny, sóju, mliečne zložky.
 • Vysoký alergén je tiež lepok, ktorý obsahuje pšenica, kukurica a jačmeň. Skontrolujte preto na obale aj zložky tohto typu.
 • Maškrta, ako aj iné krmivá, by mala obsahovať diétny druh mäsa, ako je napríklad jahňacie, králičie, rybacie či jelenie mäso.

Obľúbené hypoalergénne krmivá a pamlsky od českej značky Brit

Česká spoločnosť FAVO PRAHA vyrába v rodinnom podniku prémiové krmivá. Dlhoročné skúsenosti sú zárukou kvalitných receptúr. Pre psov, ktorí trpia potravinovými alergiami, vyvinuli špeciálnu radu Brit Care. Láska k zvieratám ich vedie vyhovieť aj tým najnáročnejším psíkom a prispôsobuje sa tak ich potrebám.

Chutné pamlsky bez umelých farbív a aróm od značky Nature’s Protection

Žiadne pochúťky pre psíkov od značy Nature’s Protection neobsahujú umelé farbivá, konzervačné látky ani arómy. Pamlsky obsahujú vysokokvalitné zložky, ktoré sú prospešné pre vašich domácich miláčikov. Veľakrát majú tieto pochutiny tvar kosti. Psíka teda odmeníte a zároveň sa doma na záhrade zahrá s kosťou.

Chcete aj vy svojho štvornohého alergika potešiť maškrtou?

Vyberte psíkovi chutný hypoalergénny pamlsok. Rôzne druhy, príchute a tvary pamlskov nájdete na našom e-shope.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *